W dniach 28 -30 stycznia CTO S.A. będzie gospodarzem trzydniowego spotkania komitetu ds. modelowania warunków środowiska ITTC - Międzynarodowej Konferencji Basenów Holowniczych (International Towing Tank Conference). Celem spotkania komitetu jest przegląd procedur dotyczących przeprowadzanych prób na modelach statków i konstrukcjach morskich w laboratoriach wyposażonych w baseny holownicze.

W spotkaniu komitetu ITTC mają wziąć udział goście z Chin, Japonii, Korei Pd., Brazylii, Włoch, Holandii oraz Stanów Zjednoczonych.

Efektem prac będzie zaktualizowanie wytycznych dotyczących modelowania fal, prądu i wiatru. Ujednolicone procedury, stosowane na basenach modelowych, mają służyć zwiększeniu bezpieczeństwa na morzu. Raport z prac komitetu ds. modelowania warunków środowiska zostanie zaprezentowany na 29-tej konferencji ITTC (International Towing Tank Conference), która odbywać się będzie 13-18 września 2020 w Nantes we Francji.

Pierwsza konferencja ITTC odbyła się w 1933 roku w Hadze.

Próby na modelach statków i konstrukcjach morskich przeprowadza Centrum Techniki Okrętowej S.A. w laboratorium offshore oraz w głębokowodnym basenie holowniczym wyposażonym w wywoływacz fal.

 

bad modelowe 2 medium